Κάθε δρομέας μια ιστορία…

Η δράση Μαραθώνιος δρόμος – «κάθε δρομέας μια ιστορία» ολοκληρώθηκε με την τελική εκδήλωση την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024 στο 3Ο Γυμνάσιο Παλλήνης κατά το πρωινό ωράριο. Οι μαθητές/-τριες του ΕΝΕΕΓΥΛ Ωρωπού έλαβαν μέρος καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς στην εν λόγω δράση υπό την εποπτεία της Κοινωνικού Λειτουργού κας Πέππα Ιωάννας και της Καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής κας Θωμαΐδου Ευγενίας, με απώτερο στόχο τη συμμετοχή τους στην τελική εκδήλωση όπου παρουσιάστηκε με τη μορφή παρουσίασης pptx. η πορεία της δράσης “κάθε δρομέας μια ιστορία”. Έγιναν αξιόλογες δράσεις από σχολεία της ευρύτερης περιοχής στη διάρκεια της χρονιάς καθώς συμμετείχαν σχολεία της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.